Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica, a. s.

Ako nás nájdete Plán areálu Facebook
  • Domov
  • Pacient pohotovosti

Pacient pohotovosti

Všetci máme zaužívané, že keď sa nám v neskorších popoludňajších hodinách alebo cez víkend  výrazne zhorší zdravotný stav, navštívime pohotovosť. Pohotovosť sa poskytuje v pracovné dni od 15.30 do 7.00 hod. a cez víkendy a sviatky.

Treba však rozlišovať, o aké zhoršenie stavu sa jedná, lebo od toho závisí, na akom pracovisku budete ošetrení.

 Vaše prvé kroky v prípade zhoršenia zdravotného stavu mimo bežnú pracovnú dobu povedú na Ambulanciu pohotovostnej služby (APS, čo je po starom LSPP).

1. Ambulantná pohotvostná služba (APS) od 1.7.2018

APS  je určená napr. pre pacientov s horúčkovitými ochoreniami alebo iným menej závažným stavom ochorenia. Keby sme to chceli zovšeobecniť, tu budú ošetrení pacienti, ktorí chceli navštíviť mimo bežnú pracovnú dobu (PO -PI od 15.30 do 22.00 hod., SO - NE od 7.00 do 22.00 hod.) ambulanciu všeobecného lekára (po starom praktický al. obvodný lekár). APS v areáli nemocnice je prevádzkovaná firmou Juventa.sk spol. s r. o.  a nachádza sa pri vjazde do areálu v budove po ľavej strane.

Ak lekár APS zhodnotí váš stav ako život ohrozujúci, resp. akútny, odošle vás na špecializované vyšetrenie do nemocnice (pracovisko urgentného príjmu alebo ústavnej pohotovostnej služby).

2. Urgentný príjem a pracoviská Ústavnej pohotovstnej služby

Urgentný príjem (UP) zabezpečuje neodkladnú zdravotnú starostlivosť pri náhlej zmene zdravotného stavu, kedy je ohrozený život alebo niektorá z bazálnych vitálnych funkcií - dýchanie a krvný obeh. Poskytované služby na urgentnom príjme sú v odbore vnútorné lekárstvo (interné) a chirurgia.

V prípade, že ak sa nejedná o stav, ktorý spĺňa horeuvedené kritéria, bude vyšetrenie so súhlasom pacienta vykonané ako odborné ambulantné vyšetrenie mimo určených ordinačných hodín v cene 20€ podľa cenníka výkonov a služieb na vlastnú žiadosť.

Ústavnú pohotovostná službu vykonávajú (okrem UP) aj pracoviská:

  • anestéziológie a intenzívnej medicíny,
  • neurológie,
  • gynekológie a pôrodníctva,
  • pediatrie,
  • chirurgie.

 

Urgentný príjem (odkaz na sekciu o pracovisku)

 3. POPLATKY

- poplatky za ošetrenie na pohotovosti (odkaz na sekciu ceny, poplatky)

 

Oznamy

Prerušená prevádzka reumatologickej ambulancie.

15.02.2021 - 31.12.2023 : Prerušenie prevádzky reumatologickej ambulancie platí od 15.2. 2021 na neurčito. Prípadnú zmenu verejnosti včas oznámime. Ďakujeme za pochopenie.


Všetky oznamy

Potrebujete poradiť? Napíšte nám:

Cestou kontaktného formulára nie je možné riešiť starostlivosť o neodkladné stavy, stanoviť diagnózu, stanoviť liečebný postup, objednať sa na vyšetrenie, výkon alebo službu, ani dohodnúť si hospitalizáciu. Odpoveď očakávajte v priebehu niekoľkých dní.